1. Yürüyen Şato Animasyonunu Türkçe Dublaj ve Altyazılı izle

  Yürüyen Şato Animasyonunu Türkçe Dublaj ve Altyazılı izle

  720P Türkçe Dublaj

  Yürüyen Şato, 2006 yılında en iyi çizgi film olarak oscar adaylığına layık görülmüştür. Ünlü yönetmen ve senarist Hayao Miyazaki'nin kendisine hayran bıraktığı bir yapımla daha karşınzdayız. Yürüyen Şato konu olarak yine hayal gücünüzün sınırlarını zorluyor. Kahramanımız Sofie, kötü bir cadı tarafından 90 yaşında bir kadına dönüştürülünce hayatı alt üst oluyor. Onu artık kimse tanımadığı ve insanlar ondan hoşlanmadığı için evini terk etmeye karar veriyor. Zorlu yolculuğu onu bambaşka bir hayata başlayacağı bir şatoya götürür. Bu şatoda Howl isminde bir büyücü yaşıyordur ve Sofie'nin üzerindeki lanetli büyü ancak bu şatoda Howl ismindeki büyücü ile yaşayacağı bir takım olaylara ve dayanışmaya bağlıdır.
  Şatoda yaşayan bir cin, Sofie ile aynı lanetli büyüye maruz kalmış ve o da bu büyüden kurtulmak için çare arıyordur. Sofie ile aynı derde sahip olan cin, onunla birlikte aynı amaç uğruna mücadele edecek ve maruz kaldıkları büyüden kurtulmaya çalışacaktır. Ancak işler o kadar kolay değildir. Şato dışında başlayan savaş, şatonun bulunduğu ülkedeki özgürlüğü bitirebilir ve bütün halk zor durumdadır. Sofie ve cinin artık bir dertleri daha vardır. Hem kendilerine yapılan kara büyüden kurtulmak, hem de savaştaki ülkelerini koruyarak halklarını kurtarmak zorundadırlar. Bu kutsal amaç, onların hayatını kabusa çevirmelerine neden olan kara büyüden kurtulmalarını sağlayacak mıdır? Yürüyen Şato Sofie ve cinin heyecanlı ve gizemli maceralarına tanık olacağınız mükemmel bir animasyon yapım.
  Animasyon yapımlarıyla tanınan Hayao Miyazaki imzalı Yürüyen Şato, türünün en ilgi çekici örneklerinden biri olarak kabul görüyor.
  Yürüyen Şato Türkçe dublaj ve altyazılı olmak üzere iki farklı seçenekle sitemizden izlenebilinir. Eğer bu güzel animasyonu beğenirseniz sitemizde Ruhların Kaçışı isimli animeyi de izlemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Yönetmen ve senaristin de aynı olduğunu söyleyelim.

   

  Yürüyen Şato Animasyonu Hakkında Fazla Bilinmeyenler  • Filmin yönetmenliğini Mamoru Hosoda yapacaktı. Ama aniden projeden ayrılınca yönetmen koltuğuna Hayao Miyazaki geçer.

  • Yürüyen Şato bir Hayao Miyazaki ürünü olarak bilinse de aslında ingiliz yazar Diana Wynne Jones'in aynı adı taşıyan romanından uyarlamadır. Örnek olarak filmdeki Markl'ın karakteri aslında Michael olarak adlandırılıyor.

  • Yürüyen Şato hayranlarının gözden kaçırmadıkları hatalarda söz konusu olabiliyor. Bunlardan birisi de Sophie'nin yatak odasından çıkarken elbisesinin maviden yeşile dönmesi. Bu imkansızdı çünkü değişimden sonra hiçbir elbisesine sığamazdı.

  • Film 2005 yılında Birleşik Krallıkta gösterime girmemiş olsa da Hayao Miyazaki 2004 yılında Diana Wyne Jones'in yanına giderek animenin özel bir gösteriminin sunulmasını istedi.

  • Yürüyen Şato animasyonu için toplamda 24 milyon dolar gibi bir para harcandı. Dünya çapında elde edilen gelir ise bunun 10 katı yani 240 milyon doları buldu.


   

  Yürüyen Şato Filminden Efsane Bir Replik  • Sophie : Bu bir savaş gemisi mi?
   Howl : İnsanları ve şehirleri yok etme yolunda.
   Sophie : Düşmanı mı? Bizi mi
   Howl : Ne farkeder !


   

  Son Olarak Yürüyen Şato Animesi Hakkında Yapılan Bir Kaç Yorumu Paylaşıyoruz  • Bende derin izler bırakan çocukluğumun ve hayatımın en güzel animesi.

  • Hayao Miyazaki'nin kusursuz eserlerinden biri.

  • Müziğini dinlerken kendimi balo salonunda dans eder gibi düşünüyorum. Ya ben büyümedim yada kalbim hala küçük.

  • Kim hangi kafayla yazdı bilmiyorum ama bir çizgi filmin beni bu kadar etkileyeceğini tahmin edemezdim.

  • Yürüyen şato izlenilmesi ve izlettirilmesi gereken bir anime başyapıtıdır.


  Yürüyen Şato izle konu başlığımız adı altında sizinle paylaşacaklarımız bu kadar. Umarım verdiğimiz bilgilerden memnun kalmışsınızdır. Sitemizdeki en iyi animeler bölümünden bu gibi başyapıtları izleyebilirsiniz iyi seyirler dileriz.
  Yürüyen Şato Animasyonunu Türkçe Dublaj ve Altyazılı izle 6.0 / 10 4 kullanıcı oyu.
  6.0
  ( Toplamda 4 oy verildi. )

      8.4   1.663

Background
Yürüyen Şato izle başlıklı konumuzda altyazılı ve türkçe dublaj olmak üzere iki adet izleme alternatif bulunmaktadır. Player altındaki dil seçeneğinden istediğiniz alternatifi ve kaynağı seçerek izleyebilirsiniz.
Facebook Yorum Alanı
Yorum Alanı
SON YORUMLAR

Türkiye'nin en iyi film sitelerinden birisine hoş geldiniz. Film izleme sitemizde en iyi filmler ve imdb puanı en yüksek filmler yer almaktadır. Diğer online film izleme sitelerindeki yorumlardan yola çıkılarak filmler sitemize eklenmektedir. İmdb puanı yüksek olup pek takdir toplamayan filmlere yer verilmediği gibi imdb puanı düşük olduğu halde beğeni toplayan filmler de sitemizde yer alabilmektedir. Ayrıca bir film hakkında en geniş bilgilere ve video alternatiflerine sitemizden ulaşabilirsiniz. Özel üyelik sistemiyle isterseniz bir filmi daha sonra izleyebilir isterseniz favorilerinize ekleyip tekrar tekrar seyredebilirsiniz. Filmizle88'de bulunan tüm videolar büyük video paylaşım sitelerinden embed kod yardımıyla alınarak sitemize eklenmektedir. Sitemizde yer alan videoların hiçbirisi kendi sunucumuzda yer almamaktadır. Filmler yada videolar hakkında şikayet, telif veya önerilerinizi lütfen iletişim menüsünden irtibata geçerek iletiniz.